تبلیغات
alone boy - ربات های انسان نما


alone boy

نوشته های پسری تنها که عاشقی رو دوست داره.
نسل جدید ربات های انسان نما


 
 


 

 


 

دانشمندان ایتالیایی بچه ربات انسان نمایی ساخته اند که همانند بچه انسان حرکت می کند و دست ها و پاهای خود را تکان می دهد.

دانشمندان ایتالیایی بچه ربات انسان نمایی ساخته اند که همانند بچه انسان حرکت می کند و دست ها و پاهای خود را تکان می دهد.

این بچه ربات که از یک سال پیش طراحی آن شروع شده از مواد ارگانیکی و مصنوعی ساخته شده و می تواند با شبیه سازی حرکت انسان روی پاهای خود با سرعت طبیعی یک کودک حرکت کند. این بچه ربات که Icub نام دارد می تواند با کمک حسگرهایی که نسبت به رفتارهای انسان حساس هستند، حرکات انسانی را بازسازی کند و دست های خود را حرکت دهد. ساختار این ربات ، فلزی و شبیه به یک کودک ۵ساله است و هدف اصلی ساخت آن تقلید زیستی در موجودات دورگه ساخت دست انسان از مواد ارگانیکی و بیولوژیکی است.

هرچند طراحان آن معتقد هستند ظرف ۲۰ سال آینده می توانند به اهداف دلخواه خود در ساخت این ربات دست یابند. همچنین گروهی از فیزیکدانان ایتالیایی اعلام کردند با تعیین نوسانات اتمی می توان عمر مفید سی دی ، دی وی دی و دیسک های سخت را بدقت اندازه گیری کرد. به اعتقاد آنها هر چیزی در دنیا، جاندار یا بی جان در درون خود به صورت پنهانی لرزش هایی دارد و هر چند که این نوسانات اتمی تنها با تجهیزات ویژه ای قابل اندازه گیری هستند و به صورت عادی دیده و حتی حس نمی شوند اما نکته مهم در این نوسانات بقا و پایداری آنهاست.

در حقیقت از نظر این دانشمندان این نکته اهمیت دارد که آیا پس از ده ها، صدها، هزاران و حتی میلیون ها سال این نوسانات همچنان ادامه می یابد، ثبات خود را از دست می دهند یا از هم می پاشند.

آنها بنا بر کشف جدیدی که در مجله نیچر منعکس کرده اند، توانسته اند ارتباط فشرده ای میان دامنه نوسانات اتمی و زوال اجسام پیدا کنند که می تواند در بهبود کیفیت زندگی انسان ها و پایداری اجسام کاربرد داشته باشد. همچنین با کمک این کشف می توانند پیش بینی کنند که چگونه می توان اطلاعات را روی دی وی دی و وی سی دی ذخیره کرد که برای سالیان طولانی حفظ شوند. این در حالی است که تاکنون اندازه گیری دوام دیسک ها با روش های غیرمستقیم همچون افزایش زیاد دما امکان پذیر بود. با کمک این کشف رایانه های آینده می توانند یک سیستم جدید اندازه گیری داشته باشند.

متخصصان و طراحان پوشاک هم لباسی دوخته اند که از ورود سرما و آنفلوآنزا جلوگیری می کند، نیاز به شستشو ندارد و گازهای مضر را هم از بین می برد. این لباس در واقع می تواند از بدن در برابر آلاینده های هوا و گرد و غبار محافظت کند. این لباس ها از غوطه ور شدن در محلول هایی که شامل نانو ذرات مصنوعی هستند ایجاد شده و رنگ آنها نیز با تغییر در اندازه و ترتیب ذرات تعیین شده است.

دانشمندان کره ای نیز از خلق گربه های اصلاح شده ژنتیکی خبر دادند که با قرار گرفتن در معرض نور ماورائ بنفش می درخشند. محققان این توانایی را رویدادی چشمگیر در علم قلمداد می کنند چرا که به اعتقاد آنها این روش را می توان برای درمان بیماری های ژنتیکی و در عین حال تولید حیوانات شبیه سازی شده مدل که به بیماری های مشابه بیماری های انسانی مبتلا هستند استفاده کرد.

نوشته شده در دوشنبه 29 اسفند 1390 | ساعت 04:16 ب.ظ | توسط soroush koushki |نظرات |


قالب رایگان وبلاگ پیچك دات نت